Projekt wnętrza musi przede wszystkim oddawać charakter i indywidualny styl swoich właścicieli, dlatego nic nie powinno być tutaj przypadkowe. Ponadto całe wnętrze w postaci wszystkich pokoi w mieszkaniu lub domu powinno być spójne.

Na co zwrócić uwagę projektując wnętrze?

Wydawałoby się, że zaprojektowanie wnętrza to żadna filozofia, jednak kiedy samodzielnie przystępujemy do tego zadania okazuje się, że należy wziąć pod uwagę naprawdę wiele elementów. Lepiej oddać to zadanie w ręce specjalistów, który świetnie znają się na swojej pracy i wskazać dokładnie, czego oczekujemy od naszego wnętrza, jakie lubimy kolory i styl oraz jakie ono ma być w naszych marzeniach. Architekt postara się wziąć pod uwagę wszystkie wytyczne klienta i zaprojektować wszystkie pokoje w taki sposób, aby stylistyką nawiązywały do siebie wzajemnie oraz aby były spójne. Oczywiście nie chodzi o to, aby każde pomieszczenie było dokładnie takie samo, ale pokoje powinny mieć kilka cech wspólnych. Ponadto niewiele osób zwraca uwagę na to, aby podłoga wszędzie, w miarę możliwości byłą jednolita - ten czynnik w głównej mierze powoduje, że przestrzeń staje się bardziej spójna i optycznie się powiększa.

Projektowanie wnętrz Poznań - najlepszy adres dla każdego, kto chce pięknie i wygodnie mieszkać

Architekt jest w stanie tak rozplanować całą przestrzeń, aby była ona wygodna, funkcjonalna i przede wszystkim nie zagracona zbyt dużą ilością ciężkich mebli. Ponadto wszystkie sprytne i funkcjonalne rozwiązania są zawsze bardzo mile widziane, ponieważ pomagają one dobrze wykorzystać każdy centymetr kwadratowy posiadane powierzchni. Ważne jest, aby stałe elementy, takie jak ściany czy podłogi stanowiły stonowane tło dla bardziej ekstrawaganckich i pomysłowych rozwiązań. Jeżeli jesteśmy wielbicielami różu lub czerwieni, wówczas powinniśmy zdecydować się na dodatki w postaci tekstyliów właśnie w tym kolorze. Wówczas w momencie, kiedy ten odcień nam się znudzi możemy zwyczajnie zmienić poszewki poduszek i wymienić zasłony, aby całkowicie odmienić charakter całego wnętrza.