Koparki i ładowarki hydrauliczne mogą być wyposażone w różne narzędzia do prac rozbiórkowych. Do tych maszyn bardzo często możliwe jest dołączenie amortyzatorów hydraulicznych oraz popychaczy. W przypadku każdej rozbiórki Warszawa jest w stanie zapewnić dostęp do wielu profesjonalnych maszyn.

Maszyny wyburzeniowe

Głównymi zaletami takich maszyn jest to, że są one bardzo mobilne, mają wysoką wydajność i są w stanie pracować na pionowych powierzchniach i podłogach powyżej poziomu stojącego. Ich wadą jest to, że maszyny potrzebują odpowiedniego dostępu, solidnej i stosunkowo płaskiej podstawy do pracy i mogą funkcjonować tylko w zasięgu ich wysięgników. W dziedzinie takiej jak rozbiórki Warszawa słynie z wielu firm realizujących tego typu usługi. Aby skutecznie obsługiwać te maszyny, długość wysięgnika powinna wynosić co najmniej 1,5 metra nad wysokości rozebranego budynku. Metoda ramienia popychacza nie nadaje się do dużych budynków w miejscach zamkniętych, ale dobrze sprawdza się do konstrukcji wypełnień murowych. Budynek jest wyburzany stopniowo przez siłę poziomą z maszyny.

Kule wyburzeniowe

Większość struktur może zostać rozebrana przez użycie kuli wyburzeniowej, ale jest to wykwalifikowana praktyka, której trzeba się nauczyć. Zastosowanie kuli wyburzeniowej jest skuteczną metodą rozbiórki podczas rozbiórki wielopiętrowych struktur. Zagrożenia związane z tą metodą rozbiórkową obejmują emisję hałasu oraz kurzu, a także drgania do przyległych budowli. Operatorzy powinni być instruowani przez wyszkolonych i doświadczonych ludzi oraz pracować pod ścisłym nadzorem. Nie wszystkie żurawie mogą bezpiecznie poruszać kulą wyburzeniową Konwertowane linie przeciągające są najlepszymi maszynami do tego rodzaju pracy, ponieważ są wytrzymałe i stabilne. Dźwignice z siłowników hydraulicznych nie mogą być użyte w przypadku tej metody.